UYARIYORUZ!

Mobil uygulama yapmak biçilmiş kaftan

Dijital platformlar insanlara her türlü kolaylığı sağlar oldu. Aslında işin farklı bir yönü de bize kolaylık sağlayan bu platformlar aynı zamanda kendileri de  kazanır oldu. Örneğin mobil uygulama hazırlama düşüncesi oldukça hızlı bir ivme yakaladı. Her konuda mobil uygulama hazırlamaya başlayan her yaştan insan bu sektöre girdi.

En kolay gelir yöntemlerden birisi de mobil uygulama sayesinde oturduğu yerden belli bir kullanıcı sayısına ulaşarak reklamlar vasıtasıyla gelir elde etme düşüncesi oluştu. Peki mobil uygulama sahibi olmak için ne yapmalıdır, kimler uygulamalar sayesinde gelir elde edebilir?

Mobil uygulama yapmak

Eğer sizler ilk kez mobil uygulama sahibi olmayı düşünüyorsanız işte bilmeniz gerekenler. Gerçekten ihtiyaca cevap verebilecek uygulamalar girdi vermektedir. Dolayısıyla öncelikle ihtiyaç duyulan bir uygulama tercih etmelisiniz. Bu durumda mobil uygulama yaparak gelir elde etme aşamasının 1. basamağını geçmiş olursunuz. Çünkü binlerce uygulama durumuna göre hiç kimse tarafından beğenilmediği için çöp olarak kabul edilmiş ve emekler heba olmuştur.

Öncelikle hedef belirlemelisiniz ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Gerçekleştirilebilir ve ihtiyaca cevap verecek bir çalışma olmalıdır. Bu konuda araştırma yapmanız en doğru olanıdır. İnsanlar neyi istiyor, eksik olan nedir?

Sizin uygulama hazırlayarak para kazanma düşüncenizi yerleştirecek mevcut olanı değiştirebilmeniz için kullanıcı kitlesi önceden hesaplanması gerekmektedir. Niçin, kime, hangi hedef doğrultusunda uygulama hazırlayacaksınız önceden bilmenizde fayda var.

Mevcut uygulamaların çoğu ticari amaçla kurulmuştur. Haksız da değiller çünkü yapılan çalışmalar, verilen emekliler doğal olarak bir karşılığını bulması gerekir. Bunun için de uygulama hazırlayarak insanlara faydalı olmak elbette güzel. Ancak bunun karşılığında da belli bir kazanç elde edilmesi gerekmektedir.

Yaptığınız uygulamanın bir mağazada müşterilere sunulması esastır. Günümüzde Android ve iOS işletim sistemlerinin mağazaları sizlere uygulamanızı tanıtmak için fırsat vermektedir. Türkiye genelinde en çok tercih edilen Android uygulamasıdır. Tabii ki mağazalar içinde uygulamanızı tanıtmanız size ekstra gelir anlamına gelecektir.

Mobil uygulama hazırlayarak gelir elde etmek için biletlerin belirlemiş olması, belli aşamalardan geçmiş olması eleştirilerin, eksiklerin tüketicilere müşterilerinize sorulması, uygulama sürekli güncellenmesi gerektiğini de hatırlatmamız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Balon Paketlemekten Gelir Sağlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?