UYARIYORUZ!

Öğrenciler İçin Ek İş Fırsatları

Üniversite öğrencilerinin yapabileceği ek işler hem eğitim aldıkları bölüme göre hem de ilgi ve becerilerine göre değişir. İster part-time olarak yarı zamanlı herhangi bir iş yerinde, isterseniz evden ya da yurttan sisteme dahil olabilirsiniz. Öğrenciler çalışkan, dinamik, yetenekli gençlerdir. Aynı zamanda bu dönemde çok paraya ihtiyaç diyorlar. Eğitim masraflarını karşılamak amacıyla enerjilerini dinamik dönemde harcamaları gerekir.

Öğrenciler için ek işler

Part time yarı zamanlı yapılabilecek işler nelerdir? Muhasebe işi yapmak hemen hemen bütün üniversite öğrencilerinin tercih edeceği emek yerine hesap yaparakr karlılık gösteren alan diyebiliriz. Muhasebe firmaları sizin gibi gençlere ihtiyaç duyuyor. Siz de çevremizdeki muhasebe işi yapan mali müşavir, yeminli müşavirler ile görüşerek çalışabileceğinizi belirtebilirsiniz. Öğrenciler için ek işler farklı şekilde aranabilir. Haftada bir kaç gün boşluk bulduğunuz zaman burada tecrübe edilmesini hem de referans olarak gelecekte faydasını görürsünüz. Üniversite öğrencilerinin yapabileceği ek işler arasında en çok tercih edilen sizin de tahmin edebileceğiniz gibi garsonluk, komi işleri… Yani hamburgerci ya da restoranlarda çalışabilirsiniz. Servis elemanı olarak part time çalışma olanağından yararlanabilirsiniz.

Öğrencilere ek iş veren firmalar

Hiç kimseye bağlı olmadan kendi başınıza yapabileceğiniz popüler işler de vardır. Öğrencilere  iş veren firmalar paketleme işleri, montaj işleri, kutulama işlerini size gönderebilir.

öğrencilere ek iş

Anketörlük yine öğrencilerin rahatlıkla severek yapacağı karlı ve sosyal işlerdendir. Ayrıca makale yazarlığı, içerik editörlüğü öğrenciler için biçilmiş kaftandır. Üniversitelerde okuduğunuz bölümler ile alakalı olarak web sitelerine içerik sağlayabilirsiniz. Ekonomi okuyorsanız ekonomi yazıları yazabilirsiniz. Ticarette okuyorsunuz ticari makaleler satabilirsiniz.

Öğrencilerin para kazanacağı ek gelir fırsatları arasında web sitesi yapmak, reklamlardan gelir elde etmek, script yazmak da en çok tercih edilen kazançlı işler arasındadır.

Öğrencilere ek iş verenler nerededir, nasıl bulunur, merak ediyorsunuz. Yaşadığınız ilde hamburger zinciri firmaları size rahatlıkla iş verir. Gidin onlarla görüşün. Ya da büyük restoranlar, köfteci firmaları, pizzacılar, hamburgerciler servis elemanı aramaktadır. Gidip görüştüğünüz takdirde uygun zamanlarınızı belirtirseniz sizlere part-time iş vereceklerdir.

Diyar zihinsel ek işler ise, bilgisayar başında istediğiniz zaman gece gündüz boş zamanlarınızda yapabilirsiniz. Öğrencilerin yapabileceği ek işler oldukça fazla doğal olarak karlıdır. Sitemizdeki sizin için alakalı kategorileri inceleyebilirsiniz.  Konu altına iş başvurusu yaparsanız öğrencilere ek iş veren şirketler firmalar ihtiyaçları olması durumunda mail adresinize iş teklifi yollayabilir. Böylece ayda yaklaşık 500-800 TL aralığında  ekstra sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Ceviz Kırma Ek İşi başlıklı makalemizde Evde ceviz kırma işi nasıl yapılır ve Eve ceviz kırma işi veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?