UYARIYORUZ!

Ordu Ek İş

Hayata tutunmak için çalışmak zorundayız. İhtiyaçlarımızın giderilmesi amacıyla kendinize uygun işler yapmalıyız. Ordu şehrinde yaşayan insanlar da Türkiye’nin diğer illerindeki gibi mecburen ihtiyaçlarının giderilmesi için iş bulmak zorundadır. Sürekli bir iş bulursan ve gelirde tatmin edici olursa harika olur. Ancak Türkiye şartlarında bu durum oldukça zor görünüyor.

Tatmin edici maaş alan insanlar bir elin parmağı kadar. Türkiye’de gelir adaletsizliği sebebiyle ortalama maaş 1500 – 3000 lira civarında devam etmektedir. Oysa nüfusu 4 ya da 5 olan minimum 2 çocuğu olan bir aile bu parayla geçinmek için çıkılmaktadır. Hele hele ev kira ise çocuklar yüksek okula gitmeye başladıysa bu para ihtiyaçların giderilmesi için yeterli değildir.

Ordu eve ek iş veren firmalar yukarıda bahsettiğiniz sebeplerden dolayı yeteri kadar maaş alamayan insanlara fırsatlar verir. Mecburen evden çalışmak zorunda kalıyorsunuz. Biz de  ailenizin giderleri karşılamak için bütün alternatifleri değerlendirmek zorundasınız. İnsan her türlü işi yapmak istiyor. Çünkü parasızlık çok kötü bir illet. Son zamanlarda Türkiye’de yeni bir çalışma furyası ortaya çıktı.

Eve ek iş almak isteyenler bu şansı değerlendirmek zorundadır. Ordu evde ek iş ilanları geçen süreç açısından potansiyeli olan bir şehrimizdir. Çalışmak isteyenler bu potansiyeli değerlendirmesi gerekir. Sadece Ordu merkezde değil Fatsa, Ünye ilçelerindeki vatandaşlar bu fırsatları değerlendirebilir.

Ordu ek iş ilanları

Evde hangi ek işler yapılır

Başta turizme yönelik olmak üzere evde hanımların yapabileceği ek iş fırsatlarının hepsi değerlendirilebilir. Örneğin;

tesbih dizme

gelinlik süsleme

kına paketleme

Baharat paketleme

mevlüt şekeri paketleme

düğün şekeri paketleme işi…

gibi basit ancak getirisi fazla olan ek gelirler bulunmaktadır.

Takı tasarım işleri de sizlere önemli miktarda para kazandırabilir. Dantel işleri, boya işleri yine hanımlara oldukça iyi getiri sağlayabilir.

Ordu’da eve  iş verenler sistem temsilcileri yeterli olmasa da Türkiye’nin diğer noktalarından sizlere iş gönderecek insanlar bulunur. Bu sebeple çalışmak istiyorsanız bu makalenin altına çalışmak zorunda olduğunuzu yapabileceğiniz işleri anlatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kutu-Poşet Katlama İşi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

10 yorum

    • Maddi konuda cok zor zamanlar geciriyoruz bnde esime yardim etmek istiyorum banada paketleme isi verirmisiniz lutfen cok ihtiyacim var

  1. Lütfen acil işe ihtiyacım var iki çocuğum var küçük evde iş imkanı istiyorum bana haber verin ne olur

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?