UYARIYORUZ!

Organik gıda ürünleri dükkanı açmak

Dünyada yaygın bir şekilde işletilen organik gıda ürünleri dükkanı açma fikri son zamanlarda Türkiye’de de ilgi görmeye başladı. Bilhassa Avrupa ülkeleri ve Uzak Doğu’da organik ürünler hakkında geleceği okuyabilen insanlar yatırım yapmak için sıra dışı iş fikirlerine yöneliyor.

Ülkemizde de son zamanlarda hormonlu, ilaçlı gıdalardan beslenen insanlar hastalıklardan kurtulamıyor. Çıkış noktası olarak da mecburen organik ürünler ile beslenmek gerektiğini öğreniyor. Peki bu durumda ne yapılması gerekiyor? Kimsenin tahmin edemeyeceği ek iş fikri arayan insanlar organik gıda satışı yaparak dükkan açabilir.

Organik ürün pazarlayan firmalar

Hemen hemen herkesin diline doladığı “organik” kelimesi dikkat çekmeye başladı. Her şeyin organik olması mümkün. Ancak yiyecek içecek söz konusu olunca daha da bir ilgi görür oldu. Katalog usulü organik ürün pazarlayan firmaları duymuşsunuzdur. Özellikle Avrupa ve Amerikan menşeili organik ürünler üretip dünya genelinde katalog usulü satış yapan firmaları ilgi görmektedir. Bunlar oldukça da pahalı olarak piyasada yer edinmiştir.

Herkes bu ürünleri alamıyor fakat söz konusu gıda olursa o zaman iş değişir. Sağlıklı beslenmek zorunda olan insanlar organik gıda ürünleri dükkanı açmak isteyen insanlar için çıkış noktası olabilir. Raflarda yerini alan gıda ürünleri tehlike açmaktadır. İçlerinde nemlendirici, parlatıcı, asit düzenleyici, stabilizatör, sıkıştırıcı, kayganlaştırıcı, jelleştirici, tatlandırıcı… aklınıza gelebilecek her türlü katkı maddesinin içermektedir.

Ambalaj ve paketleme yapan firmalar yaptıkları savunmalarda katkı maddelerinin çoğunun faydalı olduğunu söylemektedirler. Biz az biliriz çok söyleriz. Katkı maddeleri faydadan çok zarar verir.

Süt doğal yollardan en fazla oda sıcaklığında 2-3 gün kalalabilirken, katkı maddeli pastörize edilmiş bir süt 6 ay rafta kalmaktadır. Hangi sütün doğal olduğunu sizlerin tercihine bırakalım.

organik gıda satışı

Başka örnekler istediğiniz kadar sıralanabilir. Özellikle sebze ve meyvelerde organik ürünler daha dayanıklı olurken, ilaçla ya da hormonla yetiştirilen sebze meyvelerin hem lezzeti olmuyor, hem de kısa süre içerisinde bozuluyor.

Hem ülke olarak, hem de vatandaş olarak bilinçli tüketiciler olmaya başladık. Bu sebeple sağlıksız gıdadan korunmak için mecburen kendimiz önlem almalıyız. Vatandaşlar bu sebeple organik gıda ürünleri dükkanı açmak isteyenlere şans verecektir. Yani sizin ürünlerinizi tercih edecekler, kendileri de sağlıklı yaşayacaklar. Böylece her iki tarafta kazançlı çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan Deniz ürünleri yetiştiriciliği iş fikri başlıklı makalemizde deniz ürünleri yetiştiriciliği işi ve Kültür balıkçılığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?