UYARIYORUZ!

Şarkı Sözü Yazarak Para Kazanın

İlgi duyduğu konularda yazanlar her zaman kazanır. İster kitap yazın,  ister makale yazın, isterseniz şarkı sözü yazın. Yazmak için belli bir birikim de gerekir.  Konudan anlamak gerekir. Güfte yani şarkı sözü yazarak para kazanmak için fazla birikim gerekmiyor.  Biraz kafiye sözlerin uyumu yeterlidir. İyi bir kitle sizin yazdığınız şarkıları beğenirsen o zaman sizden şarkı sözü satın alacak olan müzisyen de çoğalacaktır. Farklı şekillerde gençler için, çocuklar için ya da reklam müziği için şarkı sözleri yazabilirsiniz. Şarkı sözü yazanlar güzel paralar kazanabilir. Şarkıları tutulması ile doğrudan alakalıdır.

Herkes şarkı  sözü (güfte) yazabilir,  belli bir birikim gerekmiyor, diye söylesek yanlış olur. Elbette toplumu tanıyan, onun nabzını yoklayan kişiler hangi şarkıların sevileceğini de tahmin edebilir. Buna göre toplumun beklentisi doğrultusunda şarkı sözleri yazanlar elbette daha fazla para kazanacaktır. Çocuklar için okul şarkıları yazarsanız bunları sizden satın alıp besteleyecek siz de kazançtan belli miktarda verecektir.

Çocuk şarkıları,  okul şarkıları her zaman para eder. Film müzikleri için de şarkı yapmayı deneyebilirsiniz. Ancak bunun için film şirketleri ile görüşmeniz onlarla çekilecek film hakkında bilgi alışverişinde bulunmamız gerekir. Sonrasında da sizin yazacağınız sözleri beğenilirse satış yapabilirsiniz.

Son yıllarda dizi filmleri tutulmaya başlandı. Film müziği şarkı sözleri bu sektörden da sizlere para kazanma fırsatı verilebilir. Türkiye’de dizi furyası aldı başını gidiyor. Herkes her gün akşam sabah hatta hatta dizinin devamını beklemeden internet aracılığıyla bütün bölümleri reklamsız seyretme şansına sahip oluyor.

şarkı sözleri yazıp para kazanma

Buradan yola çıkarak film müziği şarkı sözleri yazıp da karlı çıkabilirsiniz.  Yetenekli gençlerin potansiyelinin kullanarak bunu paraya dönüştürebilecek. Tekrar hatırlatalım. Profesyonel olanlar daha fazla kazançlı olacaktır ancak bir yerden başlamak gerektiğini de herkesin bilmesi gerekir.  Sizin yazdığınız şarkı sözleri mutlaka birileri tarafından fark edilecek ve günün birinde şarkı olarak gösterilecektir.

Şarkı sözü güfte yazarak para kazanmak isteyenler biraz araştırma yaptığı takdirde para kazanacaklarını eline öğrenebilir. Sizlere bugün şarkı sözü yazarlığı konusunda ön bilgilendirme yapmaya çalıştık. Potansiyeliniz varsa kendinizde şiir yazma, şarkı sözü oluşturma yeteneği hissediyorsanız ayrıntılı bilgi edinmemiz de fayda var.

Bir önceki yazımız olan Cazibesini Kaybetmeyen Meslekler başlıklı makalemizde geleceğin popüler meslekleri, Popülaritesini yitirmeyen meslekler ve popüler meslekler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Şansım yok bir garip yolcuyum buralarda
  Aşk yok hiç benden yana
  Şans yok bu hayattan yaaa
  Gelmiyor içimden kal demek sana
  Aşığım sana yana yana
  Kal diyorum duymuyorsun sesimi
  Bir ben çaresizim buralarda
  Yıllar geçse de üstünden
  Bu kalp seni unutur mu?
  Bu kalp seni unutur mu?
  Yaşanacak çok şey vardı
  Hayat bu kadarmıydı
  Bu kalp seni unutur mu?
  Bu kalp seni unutur mu?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?