UYARIYORUZ!

Seyahat Ederek Para Kazanılacak Meslekler

Bazı insanlar yerinde durmayı sevmez. Seyahat etmeyi ve yeni yerler görmeye bayılır. İşte bu grupta yer alan insanlar için yani seyahat etmeyi sevenlerin yapabileceği meslekler nelerdir, kimler hangi mesleği yapabilir kısaca özetlemek istiyoruz. Seyahat etmeyi seven insanlar hem yeni yerler keşfeder, hem de zamanı en iyi şekilde değerlendirmiş olur. Sizlere yaptığımız araştırma sonucunda gezme gerektiren meslekler seyahat gerektiren meslekler hakkında edindiğimiz tahlil sonuçlarını vereceğiz.

Demiryolu mühendisi

Yaklaşık 100 bin dolar kazanabilen demiryolu mühendisi, hem farklı doğa şartlarında çalışır hem de coğrafi olarak yeni yerler görme imkanı yakalar. Bu bakımdan demiryolu mühendisi olmayı seçenler önemli avantaj sağlar. Farklı ülkeler görür farklı kültürleri tanıma şansı yakalar. En önemlisi de düşünemeyeceğiniz kadar çok para kazanıyor.

Malî Denetleyici olmak

50 bin ile 90 bin dolar arasında yıllık para kazanma şansı bulunan mali denetleyici olanlar hem seyahat ederek para kazanıyor hem de farklı ülkeler farklı insanlar tanıma şansı yakalıyor. İş gezileri sayesinde çok süper seyahat avantajları yakalıyor. Üstelik bunu yaparken de bir rehber tutup birlikte gezme şansı da var. Bu işi yapmak isteyenler masraf yapmadan para kazanır gezer. Bütün masrafları çalıştığı kuruma çıkarmaktadır.  Dolayısıyla hem tatil hem de üstüne para kazanma imkanı yakalar. Mali denetleyici olarak çalışmaları gözden geçirebilirsiniz.

Danışman olmak

Günümüzde danışman çalıştırmak isteyen önemli firmalar sizlere seyahat ederken para kazanma fırsatı verebilir. Kendinize güveniyorsanız belli konularda birikim sahibi iseniz hem ofis ortamında hem de farklı alanlarda ve sahalardan çalışarak danışmanlık yapıp para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Saha bakım mühendisi olmak

Yine seyahat gerektiren meslekler arasında yer almaktadır. Teknolojinin hızlı şekilde hayatımızda biliyorsunuz. Çağımızda bozulan makinaların hataların giderilmesi için saha bakım mühendisi ihtiyacı olan firmalar var. Bu amaçla farklı farklı ülkelere seyahat ederek para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Elbette uzmanlık gerekiyor. Belli birikim sahibi olmak şart.

Özel gün organizasyonu yapmak

Yılda 40 bin ila 60 bin dolar arasında para kazanmak istiyorsanız özel gün organizatörü olma fikrini düşünebilirsiniz. Böylece farklı şehirlerde farklı kültürleri tanıma imkanı da yakalarsınız. Büyük firmaların organizasyonların düzenleyerek önemli kişilerin takvimlerini ayarlamak hem de seyahat edip değişik yerler görmüş olursunuz.

Sportif menajer

Seyahat ederek para kazanma fırsatı veren meslekler arasında renkli sportif menajer olarak çalışma imkanı olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Yılda ortalama 50 bin dolar kazanmak istiyorsanız sportif menajer olma fikrinin gözden geçirmekte fayda var.

gezerek para kazanma

Düğün fotoğrafçısı

Son olarak sizlere seyahat gerektiren meslekler arasında düğün fotoğrafçısı olduğunu söyleyebiliriz. Kazancınız yapacağınız gezilere seyahatlere göre değişkenlik gösterecektir. Ortalama bir düğün için 2-3 bin dolar para kazanabilirsiniz.

Sizlere gezerken para kazandıran meslekler hakkında kısaca ipuçları vermeye çalıştık.  Siz de gelecekte seyahat yaparak para kazanmak istiyorsanız kendinize uygun olan mesleği seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?