UYARIYORUZ!

Sosyal medya uzmanlığı yapmak

İster ek gelir olarak isterse bir meslek gibi düşünerek tercih edilen sosyal medya uzmanlığı en çok kazanç sağlayan popüler gelirler arasında yer almaktadır. Dijital Pazarlama konusunda firmalar bu işle alakalı kafa yoran ister eğitimini almış isterse kendini internet ortamında geliştirmiş kişilerden önemli beklentiler içine girmiştir. Elbette eğitimini almış kişilerin bu işi yapması işin doğası gereğidir ancak bazı gençler okuluna gitmeden uygulamalı olarak günlük farklı sosyal ağlarda kendini geliştirmiştir. Bu sayede sosyal medya uzmanı olarak adını lanse etmiş kişiler bulunmaktadır.

Herkesin yaptığı çalışma kazancını belirleyecektir. Yani okulunu okuyup diploma almış olmanız hiçbir şey ifade etmiyor.  Eğer sizinle anlaşan firmaya getiri sağlıyorsanız para kazandırıyorsanız o zaman siz gerçek bir sosyal medya uzmanı olarak kabul edilirsiniz.

Sosyal medya uzmanlığı

Firmaların dijital ortamlarda markalarını tanıtmak ve temsil etmek en önemli görevleri arasında yer alan kişiler sosyal medyaya mutlaka hakim olması gerekmektedir. Arama motoru pazarlaması, arama motoru optimizasyonu her türlü araç ve tekniklerini kullanılan özelliğine sahip olması gerekir.

Sosyal medya uzmanlığı yaparak gelir elde etmek herkesin arzuladığı ancak pek de başarılı olamadığı bir yeni iş kolu olarak karşımızda durmaktadır. Girişimcilik, Ticaret Pazarlama konularında tam donanımlı olmak en önemli kırılma noktasıdır.

Ayrıca içerik oluşturabilmek e-posta pazarlaması yapabilmek de sosyal medya uzmanı olduğunu söyleyen kişilerden beklenen çalışmalardır. Dijital reklamcılık konularında belli bir hakimiyet olması şarttır.

Yine dijital dazarlama ölçümleri yapabilmek, raporlar oluşturabilmek sosyal medya uzmanı olarak gelir elde etme düşüncesindeki kişilerden istenen ve beklenen çalışmalar arasındadır. Bütün bunları yapabilen uygulayabilen birlikte çalıştığı firma ya kazanımlar sunabilen kişiler doğal olarak önemli bir kariyer fırsatını da yakalamış olacaktır.

Sizlere tavsiyemiz elbette okulunda okumak, sonrasında okuduklarımızı pratiğe dökmek, kendimizi geliştirmek ve piyasada adımızdan söz ettirmek en doğru olanıdır. Sonrasında da siz kendinizi sektörde herkes tarafından tavsiye edilen, parmakla gösterilen kişiler arasında yer alacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Unutmayın ki okulunu okumak derken sadece üniversite eğitimi almak olarak düşünmeyin. Günümüzde farklı dijital platformlarda bu konuda meraklı gençlere destek vermektedir.  Gerekli bilgilendirmeyi yaptıktan sonra içerik oluşturma, sertifikasyon, kariyer noktalarında sizlere destek sunmaktadır.

Bütün bunlar birleştikten sonra içerik editörlüğü yaparak gelir elde etmek hem kolay hem de oldukça çok kazançlı bir meslek olarak karşınızda duracaktır.

Bir önceki yazımız olan Cazibesini Kaybetmeyen Meslekler başlıklı makalemizde geleceğin popüler meslekleri, Popülaritesini yitirmeyen meslekler ve popüler meslekler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Evde paketleme ve sosyal medya uzmanlığı yapmak istiyorum 5357281244 nolu telimden ve e posta adresimden bana ulaşabilirsiniz.İstanbul/Pendik/Kurtköy’de oturuyorum

  2. Hızır tepe mahallesi barbaros caddesi No:5 daire:1 adapazari/sakarya 6 kişiden ekip kurabilirm daha fazla da olabilir 26 yaşındayım ev hanimiyim bu işe çok ihtiyacım var

  3. acil olarak evde ek işe ihtiyacım vardır.paketleme, boncuk işleme, gelinlik üzerine boncuk işi ve katlama yapabilirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?