UYARIYORUZ!

Yeni İş Fikirleri

Dünya ticaret piyasasının canlanması amacıyla farklı alternatifler düşünülmektedir. Elbette bunun için yeni iş fikirleri ortaya atan firmalar ya da kişilerin söylemleri ve eylemleri etkili olacaktır. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi günümüzde de farklı düşünmek, farklı iş ve eylem gerçekleştiren kişiler, firmalar her zaman para kazanma da öncelikli olmuşlardır.

Günümüzün insanı artık farklı düşünmek ve farklı sonuçlar almak amacıyla ilginç iş fikirlerine ihtiyaç duymaktadır. Bir zamanlar aklımızdan bile getiremediğimiz yenilikler insanların farklı sonuçlar elde etmesi neticesinde farklı fikirler arasından çıkmıştır. Sizler de kitap okurken, problem çözerken farklı sonuçlar elde etmek için kimsenin düşünmediği konularda kafa yormanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Dünyada yeni icatlar, buluşlar hayatı kolaylaştıran her türlü çalışma diğer insanlardan farklı düşünen yeni iş fikirleri sayesinde ortaya çıkmıştır. Uçağın bir konferans salonu gibi gökyüzünde uçarak insanlara hizmet etmesi, hızlı trenlerin uçakla yarışması, en basit elimizde bir türlü bırakmadığınız akıllı cihazların hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi farklı düşünceler neticesinde kullanıma girmiştir.

yeni iş fikirleri

Diğer insanlardan farklı olmak için bazı nüans farkları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi sıradan olmamak. Yani herkesin düşündüğü ya da düşüneceğim basit şeyleri düşünmemek Peki ne yapmak lazım? Zor bulmacalar çözmek, dünya ile ilgili hayatı kolaylaştırılması ile ilgili farklı kaynaklardan araştırma yapmak gerektiğini söyleyebiliriz. Yeni bir cihaz tasarlama gücünüz yoksa o zaman sizin yeni iş idesi ile ilgili fazla zaman ayırmanız da gerek yok. Çünkü bu konuda biraz zeka, birikim, farklı sonuçları analiz etme gibi yeteneklerin insanda olması şarttır.

En iyi sonucu elde etmek için araştırmalara devam etmelidir. Basit düzenekler sayesinde hayatın kolaylaştırdığını bunu da yine farklı düşünceler üzerinde kafa yoran insanların ortaya çıkardığını hatırlatmak isteriz. Özellikle gençler bilimsel ağırlıklı kitaplar okumalı, yayınları takip etmelidir. Yaptıkları çalışmaların sonucunu almak için aceleci olmamalı.

Önemli firmalar veya şirketler bu konuda çalışmalar yapan, kafa yoran yeni iş fikirleri üzerine araştırmalar yapan, fikir yürüten kişilere değer vermektedir. Bu insanlar firmaların insan kaynakları birimi tarafından değerlendirmek amacıyla kendi bünyelerine dahil edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Cazibesini Kaybetmeyen Meslekler başlıklı makalemizde geleceğin popüler meslekleri, Popülaritesini yitirmeyen meslekler ve popüler meslekler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?