UYARIYORUZ!

Yer fıstığı paketlemek çok kazandırır

Sağlık açısından birçok derde şifa olarak gösterilen yer fıstığı paketlemek isteyenler işin incelikleri hakkında bilgi almak istiyor. Bazı insanlar çok kilo yaptığını söylese de sağlık için önemli besin kaynaklarından birisi olan yer fıstığının sizlere nasıl kazandıracağından bahsedelim.

Her besin maddesinde olduğu gibi fazla yerseniz elbette zararlı olur.  Ancak yeteri kadar yenildiği takdirde sağlıklı bir bünye sahibi olabilirsiniz. Bizim sizlere bahsetmek istediğimiz konu, yer fıstığının faydaları ya da zararları değildir. Ekonomik anlamda bize kazanımlarından bahsedelim.

Yer fıstığı paketleme ek işi

Özellikle ilave gelire ihtiyaç duyan vatandaşlarımız  yer fıstığı paketleme işi veren esnaflar sayesinde refah düzeylerinin nasıl yükseltebilir, nasıl rahata kavuşabilirler, bunun derdindeyiz.  Şimdi sizlere yer fıstığı işi ile ilgili olarak merak edilenlerin kısa kısa özetleyelim.

Genelde güney illerimizde daha çok üretilen bu besin maddesi tatlılarda ya da kuruyemiş olarak doğrudan evde insanlar tarafından tüketilmektedir.  Son yıllarda üretim ve tüketim anlamında büyük artış gösteren yer fıstığı bazı durumlarda paketleme işi ile ilgili sıkıntıların ortaya çıkarmaktadır. Yani bu değerli besin kaynağının uzaktaki insanlara ulaştırılması amacıyla yemek için hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Bu amaçla yer fıstığı paketlemek isteyene nasıl faydası dokunur, neler yapması gerekir özetleyelim.

Bu ek gelir sahasından yararlanmak istiyorsanız firmalarla ya da yer fıstığı işi veren kişiler ile görüştüğünüz anlaştığınız zaman size çuvallar dolusu gönderilecektir. Yer fıstıklarının kırma, temizleme, içini ayıklama sonra da 1 kiloluk yarım kiloluk ya da 2 kiloluk poşetlere dondurması istenecektir. Bunun karşılığında da belli miktarda sizlere ödeme yapılacaktır.

Ne kadar ücret kazanacağınızı net olarak söylemek doğru olmaz.  Çünkü yer fıstığı paketlemek hem işi veren hem de ihtiyacı olan kişinin durumuna göre değişiklik gösterir.  Ancak ortalama bir kişi 600-700 lira civarında nakit fırsatı yakalayabilecek diye söyleyebiliriz.

Bilhassa güneydeki illerimiz de yaşayan vatandaşların ek gelir fırsatını değerlendirilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. O zaman  yer fıstığı paketleme işi yapmak isteyenler bu işi yakalama şans için iletişim formunu doldurup sıranızı bekleyin.  İhtiyaç olması durumunda size de iş gönderilsin.

Bir önceki yazımız olan Balon Paketlemekten Gelir Sağlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

9 yorum

  1. Merhaba,

    Her türlü evde yapılabilecek paketleme işi olabilir.
    Bilgi verirseniz sevinirim.

    İyi Günler

  2. Manisa Akhisar da yaşıyorum. Evde ek iş yapmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  3. Ank.golbasında oturuyorum iş arıyorum ortopetik engelliyim evde boş oturuyorum isterseniz ekipte kurabilirim.

  4. Ankara etimesgut evde her turlu paketleme isini ailemle birlikte yapabiliriz dönüş yaparsaniz sevinirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?