UYARIYORUZ!

Yurtdışında Çalışmak İstiyorum

Türkiye ekonomisi sürekli sos verdiği için gençler yurt dışında çalışmak istiyorum diye yüksek sesle konuşmaya başladılar. Yurt dışında iş imkanları nelerdir, hangi mesleklere ihtiyaç var, yurt dışında iş imkanı sağlayan şirketler hangileridir araştırmaya koyuldular.

Biz de yabancı ülkede çalışmak,, mutlu olmak isteyen gençlere bazı önerilerde bulunacağız.  Uygun olanları değerlendirip çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Çalışmak için iki farklı anlayış öne çıkmaktadır. Eğitim amaçlı yurt dışına giderek kendini geliştirmek oralarda para kazanmak.

İkinci anlayışı ise kısa süreli vasıfsız eleman olarak yabancı ülkede çalışarak çok para kazanıp Türkiye’ye geri dönmek. Sizler bu iki şıktan sizlere uyan bölümünü tercih etmelisiniz.

Birincisi eğitim amaçlı yurtdışında kalmak, çalışmak. İleriye dönük hedefleriniz gerçekleştirmek istiyorsanız bu işi enine boyuna araştırmanızda fayda var. Çünkü bu yöntem oldukça farklı bileşenleri bünyesinde barındırıyor.

Gitmeyi düşündüğünüz ülkenin dilini bilmek birinci şart. Yani uluslararası konuşulan bir dil bilmeniz şart. Bu dünyada geçerliliğini kabul ettirmiş İngilizce olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.  Ancak Uzakdoğu’da yeni gelişen ülkeler dikkat çekmektedir. Bunlar Kore, Japonya, Endonezya ve Tayvan olarak öne çıkmaktadır.

Avrupa’da Amerika’da Avustralya’da oldukça fazla Türk yaşamaktadır. İlginç ama farklı bir yöntem daha söylediğimiz zaman şaşıracaksınız. İster bay, ister bayan olun bahsettiğimiz bölgelerdeki ülkelerde yurt dışında çalışmak para kazanmak istiyorsanız Türk potansiyelden faydalanabilirsiniz.

Daha açık ifadeyle evlenerek aile birleşimi gerçekleştirip istediğiniz ülkede yaşama, çalışma, para kazanma fırsatı elde edebilirsiniz. Bunun için de kendinize uygun hayat arkadaşları seçmek için internetten araştırmaya başlayabilirsiniz.

Elbette bu durum ticari olarak düşünülmemelidir. Hayatın uzun bir yol olduğu hesap edildiği zaman birlikte uzun vakit geçirebileceğiniz mutlu olabileceğin insanları tanımak tanışmak sonra da hem evlenmek hemde yabancı ülkede çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

yurtdışında iş imkanı

Yurt dışına işçi götüren firmalar bulunmaktadır. Bunlar da vasıfsız olarak kabul ettiğiniz genelde inşaat sektöründe çalışan gençleri götüren firmalardır. Eğer yurt dışında çalışmak istiyorum acilen para kazanma düşüncen var  diyorsanız…. O zaman yurt dışına eleman gönderen firmalar iletişim kurmanızda fayda var.

Türk inşaat firmaları özellikle Arap ülkeleri ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde inşaat ihaleleri kazanıyor.  Vasıfsız inşaat işçisi ihtiyacını gidermek amacıyla Türkiye’den eleman götürüyorlar. Ayrıca Tekstil ve Gıda sektöründe de Türk markaları yurtdışında ürettikleri ürünlerin satılması pazarlanması tanıtımının yapılması amacıyla elemanlara ihtiyaç duymaktadır.

Müslüman coğrafyalarda Türk mallarının tanıtımını yapacak kendini yetiştirmiş personelin bu yurtdışı iş ilanlarını değerlendirmesi gerekir. İnternetten kısa araştırmalar yaptığınız zaman yurt dışına işçi götüren firmalar yurt dışında çalışmak isteyen insanlarda aranan özellikler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?